“Drejt fundit” është produksioni me i ri aksion në kinematografinë shqiptare, i cili u shfaq premiere ne kryeqytet me regji të Drilon Hoxhes. Filmi perfshin skena dhune, perplasje me armë dhe intriga.Regjisori i filmit “Drejt Fundit” rrëfen se filmi ka ngjashmëri me aktualitetin shqiptar të viteve të fundit. Aktori me i vogel ne moshe qe luan ne kete film është 7 vjecari Klarku Morina.

Filmi i xhiruar në shumicën e skenave në kryeqytet, është një projekt që u finalizua pas dy vitesh xhirim dhe prej 22 tetorit po shfaqet në të gjitha kinematë në Shqipëri. Nderkohe qe ky produksion, I gjithi shqiptar, vjen edhe ne Shkoder, ne premieren e tij te merkuren në orën 18:30 në kinema millennium, duke mberritur në shtëpinë e tij, pasi ky film eshte edhe I shkodranizuar, ngelet vetem ta mirepresim ashtu sic I ka hije shkodrës.

Artikulli paraprakKOPLIK, BANORËT DETYROHEN TË RILIDHIN KONTRATAT ME OSHEE
Artikulli tjetër“AUSTRIA LEXON”, VIJON TRADITA NË SHKODËR