Gjatë ditës së merkurë, të afërm dhe familjarë të Floren Beqiraj kaner terhequr trupin e pajete te 23 vjecarit i cili vdiq ne kampet e azilkerkuesve ne France.

Nje video e postuar ne rrjetet sociale tregon momentin kur eshte terhequr trupi i 23 vjecarit nga morgu i spitalit francez ku ai nderroi edhe jete. “Shqiptari ndodhej në Francë prej 19 muajsh dhe u vendos në paraburgim në fund të nëntorit, pas refuzimit të kërkesës së tij për azil dhe detyrimit për të lënë territorin

Artikulli paraprakMUNGOJNË FINANCIMET NË SHKOLLËN E MUZIKËS
Artikulli tjetërFUSHË ARRËSI, ZONA E IZOLUAR GJATË DIMRIT