Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, Chrisitan Danielsson, ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Edi Rama, prej ku ka dhënë një mesazh të fortë për zbatimin e reformave.

Zyrtari i lartë i BE ka deklaruar se Reforma në Drejtësi është çelësi për të përparuar në rrugën evropiane, dhe së bashku me reformat e tjera dhe Vettigun përbërjnë një rëndësi të veçantë për integrimin.

“Reforma në Drejtësi dhe Vettingu me rëndësi për integrimin. Reforma në Drejtësi është çelësi për të përparuar në rrugën evropiane.”

Artikulli paraprak‘NEGOCIATAT’, RUÇI-HOLANDEZËVE: DROGËN E PROSTITUCIONIN S’I SHPIKËN SHQIPTARËT, I GJETËN ATJE
Artikulli tjetërPD PUBLIKON DOKUMENTET EKSKLUZIVE: VËLLAI I FATMIR XHAFAJ I DËNUAR NË ITALI PËR DROGË