Kapet një gomone me drogë në Igumenice. Sipas policisë Greke janë sekuestruar 424 KG hashash dhe është arrestuar skafisti shqiptar i noshës 42 vjeç.

Shqiptari është kapur duke hedhur drogen në breg të detit nga mjeti lundrues.Sipas mediave greke ai transportoi 424 kg kanabis në plazhin e Plataria

Ai u arrestua sot pas mesnate pas një operacioni të koordinuar policor të Drejtorisë së Policisë së Prevezës. 42 vjeçar shqiptar,u afrua në bregdet me gomone në Plataria, Thesprotia, dhe përpoq të tërhiqej prej tij dhe të fshehte kanabisin (36 pako) peshë (424) kilogramë.