Zbulohen 138 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është kryer në zonën pyjore të Xrisorahit, Janinë pas informacioneve paraprake.

Janë gjetur të fshehura 7 çanta me 123 pako që përmbanin 138 kg 400 gram marijuanë, 1 armë zjarri automatik “Kallashnikov” me 2 krehëra me 20 fishekë dhe 528 fishekë të kalibrit 7.62 mm. Vijojne kontrollet dhe hetimet.