“Galeria e Arteve” në Shkodër ka hapur dyert për ekspozitat personale të dy artistëve Luljeta Muçaj dhe Anton Krasniqi nga Kosova. “Neper hapsirat e artit abstrakt” ishte titulli I ekspozitës së artistes Luljeta Muçaj e cila dha më tepër detaje në lidhje me punimet e prezantuara dhe mesazhet që përcjellin.

Ndërkohë, Anton Krasniqi prezantoi prë artëdashësit shkodran 20 punime ndërsa shpjegon mesazhin që përcjell përmes ekspozitës së tij.

Ekspozita do të jetë e hapur deri në datën 25 shtator në ambjentet e “Galerisë së Arteve” në Shkodër.

Artikulli paraprakM.MADHE, PROCEDOHEN PENALISHT 3 SHTETAS
Artikulli tjetërKONCERT NË PEDONALEN “KOLË IDROMENO”