Eshte vetem libri I pare I saj, por jo I fundit, pasi projektet vijojne dhe autorja Elona Culiq, do te na surprizoje serish me te tjera botime, ashtu sic e ka realizuar ate mes miqve ne Qendren Rinore Arka duke promovuar librin e saj te pare, dy vjet Book.

Nen shoqerine e artisteve, te afermeve miqve dhe bashkepunetoreve te saj Elona Culiq, sjell tashme per te gjithe nje vellim te ri.

Megjithate, ne kete takim nuk kane qëne vetem fjalet e autores.

Shkodra tashme, ka edhe nje liber te ri, ka nje autore te re, por qe premton shume per te ardhmen, per tu rreshtuar ne radhen e gjate te autoreve te njohur ne Shkoder, qe I ngrene emrin ketij qyteti, qe kulturen e ka te trasheguar.

Artikulli paraprakKOALICIONI ME LSI, BERISHA HEDH POSHTË ÇDO IDE
Artikulli tjetërITALI, RISHFAQET SËMUNDJA VDEKJEPRURËSE ‘EBOLA’