Vajza e vogël e kryeministrit britanik, Boris Johnson, është infektuar me Covid-19. Sipas Daily mail, vogëlushja 6-javëshe e kaloi rëndë virusin dhe tani po shërohet.

Javën e kaluar u njoftua se një anëtar i familjes Johnson ishte sëmurë nga Covid, megjithatë nuk dihej nëse bëhej fjalë për vajzën e vogël të kryeministrit.

Kryeministri britanik është martuar dy herë në të kaluarën dhe nuk pranon të thotë saktësisht se sa fëmijë ka. Ai ka katër fëmijë me gruan e tij të dytë, Marina Wheeler.