E denoncon imami: hajduti vjedh këpucët tek xhamia

Imami i Xhamisë te Rruga e Kavajës, Ahmed Kalaja ka publikuar një video ku demaskon një të ri i cili hyn në xhami për të vjedhur. Ndërsa hiqet si besimtar, i riu ka bërë një gjest të pafalshëm, ka hyrë brenda dhe u ka vjedhur këpucët njerëzve që shkojnë për t’u falur. Të gjitha lëvizjet e tij janë fokusuar nga kamera dhe identiteti i tij është bërë publik në profilin në në Facebook të imamit Kalaja. “Hajduti nga rruga vjedh në xhami”,- shkruan ai në profilin e tij. Ndërsa vjedhja përbën vepër penale, nuk dihet nëse imami do të kallëzojë në polici të riun.

Artikulli paraprakSHTËPIA PËRFSHIHET NGA FLAKËT,NUK KA TE LENDUAR
Artikulli tjetërRAPORTI I NATO: KUSHTI QË MBAN PENG NEGOCIATAT ME SHQIPËRINË