Ri-aktivizimi i valëve të të nxehtit afrikan do të kushtëzoje në vendin tonë sërish mot të kthjellët dhe shumë të nxehtë.

Problematike situata nga temperaturat ekstremisht të larta do të jenë në zonën midis Elbasanit deri poshtë në Berat ku termometri do të ngjitet serish në 42 gradë C.

Orët e vona të mbrëmjes do të sjellin vranësira të lehta e kalimtare vetëm në zonat Verilindore dhe Juglindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërish në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 21°C deri në 41°C.

Era do te fryjë e lehtë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë 28 km/h nga drejtimi Perëndimore, kjo do të bëjë që në brigjet detare të krijohet dallgëzim i ulët.

Artikulli paraprakQETËSIA KTHEHET NË DASHURI DHE MUND TË FILLONI TË BËNI PLANE PËR TË ARDHMEN… HOROSKOPI PËR SOT
Artikulli tjetërNDRYSHIME NË DIPLOMACI/ NGA MALAJ TE CANAJ, RAMA PROPOZON 12 AMBASADORËT E RINJ