Ka shkuar në 15 numri i viktimave të konfirmuar nga sulmi i disa orëve më parë në qendër të Pragës. Ai ka konfirmuar gjithashtu se trupi i pajetë personit që sulmoi është gjetur brenda Fakultetit.

Numri i personave të plagosur është 24 sipas policisë, ndërsa mes tyre ka të plagosur rëndë.

Mendohet se sulmuesi është frymëzuar nga masakra të ngjashme që kanë ndodhur jashtë vendit.

Të shtënat masive nuk janë të lidhura me terrorizmin ndërkombëtar, thotë policia.

Artikulli paraprakSHQIPTARËT DO TË PËRFAQËSOHEN ME NJË DEPUTET NË KUVENDIN E SERBISË
Artikulli tjetërSULMI ME TË PAKTËN 15 TË VDEKUR DHE MBI 30 TË PLAGOSUR NË PRAGË, REAGON RAMA