Krim i rëndë në një familje shqiptare në Greqi. Shqiptari ka vrarë bashkëshorten e tij. Ngjarja e rende u regjistrua ne oret e para te mengjesit ne Blaxioti, Lakonia.

Viktime ka mbetur nje 36-vjecare, e cila eshte vrare nga bashkeshorti i saj 40 vjec. Ai e ka mbytur me duar ate pas nje sherri.

Autori telefonoi me pas policine ku tregoi ngjarjen. Forcat e policise mberriten ne banese dhe gjeten viktimen pa ndjenja. Ajo u transportua drejt spitalit ku u vertetua vdekja e saj.

Artikulli paraprakBUNKERËT E SHQIPËRISË SËRISH NË VËMENDJEN E MEDIAVE TË HUAJA: PO ‘GLLABËROHEN’ NGA DETI
Artikulli tjetërRRITEN SHTRIMET NË SPITALE, MJEKËT: SËMUNDJET E ZEMRËS, PASOJAT MË TË SHPESHTA POST-COVID