Ndahet nga jeta 19 vjeçarja Daniela Gjoka e cila u perfshi ne zjarrin e rene ne Velipoje mengjesin e 4 korrikut. Nena e saj Alketa Gjoka dhe dy femijet e tjere vijojne qe te jene ne gjendje te rende shendetsore.

Daniela Gjoka nderroi jete ne nje spital ne Itali teksa u dergua atje per mjekim te specializuar bashke me nenen dhe motren 15 vjeçe dhe vellain 12 vjeç. Hoteli 3 katesh ne pronesi te kesaj familje u kap nga flaket pas shperthimit te zjarrit si shkak i rrjedhjes se gazit tek nje bombol gazi kampingu 3-5 kg.

Ne muajin gusht te ketij viti 19 vjeçarja kishte dasmen por endrra e saj u nderpre ne mes.