Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Stockholm, është ekstraduar në Shqipëri një 29 vjeçar shqiptar, i shpallur në kërkim.

Ritvan Ulndreaj, nga Tirana ishte në kërkim pasi, me vendim të datë 31 Mars 2015 , Gjykata Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, ka caktuar masa e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” dhe “Grup i strukturuar kriminal”