Barcelona dhe Real Madrid po përballen në ndeshjen e parë nga dy gjysmëfinalet e Superkupës së Spanjës në Riad, Arabinë Saudite, mbrëmjen e sotme.

Nuk ka kaluar shumë dhe Vinicius Junior kalon në avantazh Los Blancos në minutën e 25-të pas një pushimi të shpejtë rrufe dhe një pasimi i fundit i luajtur nga Karim Benzema.

Kujtojmë se Los Blancos hyjnë në barazim 17 pikë përpara Blaugranëve në La Liga Santander , megjithëse kjo çështje e njëpasnjëshme është mundësia e përkryer për skuadrën e Xavi Hernandez që të kthejë një kthesë dhe të demonstrojë përparimin e bërë nën drejtimin e trajnerit të tyre të ri.