Në pragndeshjen e Vllaznia-Laçi në një konferencë për shtyp kanë dalë dy futbollistët kuqeblu Erion Vucaj dhe Edon Hasani.

Vlaznia vjen nga dy ndeshje të fituara dhe një humbje ku dy futbollistën shprehen. Ndërkohë të dielën Vllanzia do të presë në satdiumin “Loro Boriç” ekipin e Laçit ku në këtë takim sërsish si objektiv është marrja e tre pikëshit.

Edon Hasani shpreson shumë që nga ndeshja në ndeshje edhe mbështetja e tifozëve të jetë më e madhe ku siç i quan ai janë lojtari i 12 në fushë.