Trajneri i Vllaznise Ernest Gjoka, ne konferencen per shtyp para ndeshjes me Kukesin thote se skuadra e tij duhet te jape maximumin ne fushe per kete ndeshje.

Gjoka: Kukesin e njoh mire sepse kemi dale kampion bashke edhe pse sot jane ndryshe.

Gjithsesi ne duhet te shohim perpara dhe te japim maximumin ne fushe,Ne duam fitore por edhe nje barazim mund te merret ne fushe.Kemi afruar lojtare cilesore ne merkaton e janarit dhe besojme se do te arrijme rezultatet e deshiruara.

Takimi Vllaznia-Kukesi do te luhet diten e premte ne stadiumin e Shkodres “Loro Boriçi” ne oren 17:00