Në kampionatin botëror të peshëngritjes i cili po zhvillohet në SHBA pjesëmarrës kanq qënë pesë si përfaqësues të Shqipërisë ndër to Erkan Qerimal dhe Romela Begaj.

Sportistja shqiptare që garoi në peshën deri në 69 kg mori medaljen e artë në shkëputje dhe u shpall nënkampione e botës në dygarësh. Për këtë arritje të Begaj ish presiden i i peshëngritjes Esat Ademi në një lidhje telefonike në emisioni sportive “Star Sport” u shpreh se kjo arritje e saj është hitorike në sportin e peshëngritjes shqiptare.

Më tej Ademi u shpreh se tashme është në dorën e parlamenti dhe politikës që ta vlersojnë si duhet peshëngritësen Begaj siç e meriton për arritjen e saj në kampionatin botëror të zhvilluar në SHBA. Gjatë kësaj bisese telefonike në emisionin sportiv “Star Sport” u fol edhe rreth pjesëmarrjes dhe performancës së peshëngritësit Erkand Qerimaj dhe jo vetëm pasi pjesë e diskutimeve me panelin e të ftuarve në studio ishte edhe ecuria e deritanishme e ekipit të futbollit Vllanzia etj.

Artikulli paraprakSHKRUMBOHET MAKINA NË SHKODËR
Artikulli tjetërAMBASADA GJERMANE: NUK PAGUAJMË PËR AZILKËRKUESIT