Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka vendosur të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me shumën 37,375 euro për shkak të incidenteve të ndodhura gjatë ndeshjes së raundit të parë në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” ndaj Italisë, e luajtur në stadiumin e Dortmundit më 15 qershor 2024.

Artikulli paraprakPRESIDENTI RUS, VLADIMIR PUTIN NIS VIZITËN NË KORENË E VERIUT
Artikulli tjetërSHKODËR, TRITOL MAKINËS SË PUNONJËSIT TË POLICISË