Europiani i 2020 nuk ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme. Në ”Wembley” një tifoz ka rënë nga tribuna fill pas fillimit të sfidës Angli-Kroaci.

Mediat e huaja raportojnë se tifozi ndodhet në gjendje serioze për jetën.

Vetëm një ditë më parë Kristian Eriksen humbi ndjenjat pas një arresti kardiak në fushë. Skena të tmerrshme u përjetuan në sfidën Danimarkë-Finlandë, por mesfushori arriti të shpëtojë dhe ndodhet në gjendje të stabilizuar.