ASKUSH NUK KUJTOHET, TË NDËRHYJË PËR TË SPOSTUAR SHKËMBIN.Pavarësisht se kanë kaluar 5 dite, nga shembja e shpatit te malit ne fshatin Omaraj te Komunes

Postribe ku fatmiresisht nuk kishte viktima ne njerez por deme te shumta materiale, askush nuk eshte kujtuar per te qene prane kesaj familjeve qe ti ndihmoje ne heqjen e gurit te stermadh nga njera ana e baneses. Vete familjare, me ane te fondeve te tyre private kane marre nje fadrome e cila nuk mjafton per heqjen e gurit. Familjaret apelojne serish ndaj shtetit per te nderhyre per zgjidhjen e situates.

Si pasoje e motit te keq dhe me erera te forta, ne mesnate, nje gure I permasave te medha u shkeput nga shpati I malit ne fshatin Omaraj, duke demtuar rende banesen e familjes Dushaj, por pervec dites se pare ku kishte prezence te autoriteteve shteterore, tashme askush nuk kujtohet ti gjendet prane kesaj familjeje.

Artikulli paraprakVULLNET ELBASANI, SHPALL GARËN PËR SHKODRËN
Artikulli tjetërNË MARS, TENDERI PËR TAMARË-VERMOSH