Një 16-vjeçar është vetëvrarë me çifte në rrethana ende të paqarta.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në fshatin Fushë Dukat në Vlorë. Sipas policisë “16-vjeçari me iniciale D.J i dha fund jetës në një objekt ngjitur me banesën që shërbente si kasolle për bagëtitë e imta. Në momentin kur i riu minoren ka kryer këtë akt, ka qenë vetëm në banesë dhe është konstatuar i pajetë nga familjarët e tij (prindërit) sapo këta të fundit ishin kthyer nga Tirana.” Grupi hetimor po kryen hetimet për sqarimin e rrethanave dhe për zbulimin e shkaqeve të ngjarjes.