LIBRI MË I RI MONOGRAFIK I AUTORIT PRELË MILANI PËR PATRIOTËT. “Fanolistët, martir të Pukës dhe Dukagjinit”, është libri më i ri që ka dalë në treg nga autori Prelë Milani. Ky libër bën të ditur vetë autori i kushtohet përkrahësve të Fan Nolit që në vitet ’20 të cilët më pas u ndëshkuan nga Mbreti Zog.

Autori thotë se ky libër i kushtohet edhe intelektualëve të Pukës dhe Dukagjinit. Ky libër që vjen edhe si dëshmi për brezat ishte i nevojshëm për të zbardhur të vërtetat shprehet autori. Libri “Fanolistët, martirë të Dukagjinit dhe Pukës është si një gërmim ku qëndrojnë të ndryrë në mënyrë misterioze eshtrat e dhjetra patriotëve të martirizuar, vetëm se ishin përkrahës të Fan Nolit.

Artikulli paraprak100 VJET NGA LINDJA E DEDË GAJTANIT
Artikulli tjetërNË THETH ORGANIZOHET “DITA E BJESHKËVE”