Florian Marku edhe pse pritej të futej në ring rreth orës 9, ndeshja e tij ishte caktuar e fundit duke nisur rreth orës 11:30 me stadium Arane Ëembley që ishte i tejmbushur me shqiptar.

Edhe pse nuk arriti ta mposhte boksierin francez me KO, Marku dominoi thuajse në të gjitha raundet duke marrë fitoren në fund me vendim jurie.

Artikulli paraprak“ARSYEJA JE TI” , ALVISA PËRBALLET ME BASHKIMIN DHE BËN DISA PREMTIME
Artikulli tjetërKTHJELLIME DHE VRANËSIRA,JA SI PARASHIKOHET MOTI SOT