KRYETARI I KOMUNES URON BESIMTARËT PËR KËTË FESTË TË SHËNUAR.Ashtu si çdo vit, festa e Krishtlindjes është pritur me një atmosferë festive në Komunen e Bushatit nga besimtarët katolikë. Si ne mbare globin, festa e krishtlindjes eshte kremtuar ne meshen e shenjte te mbajtur ne te gjitha kishat e komunes ku besimtaret i jane lutur zotit per kete dite te shenuar te lindjes se Krishtit.

Kryetari i komunes se Bushatit, Zef Hila, prezent ne kete dite te shenuar ka qene prane vellezerve te Nene TErezes te cilet sherbejne prej kohesh ne territorin e Komunes Bushat, ku ka dhene edhe urimin per te gjithe besimtaret.Pervec urimit per krishtlindje, mesazhet e ndersjellta te percjella, kane qene harmonia paqja dhe pegatia per te gjithe popullin, si simbol i kesaj feste te rendesishme per mbare besimtaret e krishtere.

 

 

 

Artikulli paraprakSIRI,EKSTREMISTËT E ISIS RRËZOJNË NJË AVION
Artikulli tjetërFESTA E KRISHTLINDJES