Nata e tretë e festivalit “Takimet muzikore të dy botëve” u zhvillua në sallën Kardinal Mikel Koliqi. Ët e mrekullueshem gershetuan ne kete aktivitet muziken klasike dhe byzantine. Ne kete concert ishin te pranishem edhe famullitari I Shkodres Dom Artur Jaku dhe Kryetarja e Bashkie se Shkodres Zonja Voltana Ademi. Ky concert vjen sin je gershetim I cultures modern me klasiken .

Të ndërthurësh të dy botët në një, të gërshetosh traditën dhe identitetin me klasiken dhe modernen, ndërsa mbetesh besnik ndaj identitetit tënd, do të thotë të kthehesh nga e ardhmja dhe jo nga e kaluara.

Artikulli paraprakTUKAJ: PROTESTA NJË MESAZH I QARTË PËR EKZEKUTIVIN
Artikulli tjetërNga Efektivat e Komisariatit të Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit :