KRYEBASHKIAKU LORENC LUKA INAUGURON PLAZHIN PUBLIK. Dita e liqenit ne shkoder beri qe pika turistike e shirokes diten e diele te jete qendra e aktiviteteve dhe festimeve te ndryshme. I pranishem per te inauguaruar plazhin publik nje investim I bashkise shkoder ishte kryebashkiaku Lorenc Luka.

Gjate fjales se tij Luka evidentoi nje sere investimesh qe jane bere ne kete zone turistike ku nje nder to eshte perfundimi I projektit te fazes se pare te rruges Shkoder-Shiroke. Dita e liqenit ne metropolin verior gjeti pjesmarrjen masive te shume te rinjve te cilet u bene pjese e garave maratone te notit dhe kanoes. Aktiviteti I Bashkise Shkoder gjeti bashkpunimin e Univesritetit “ Lugj Gurakuqi” ,teuleda dhe Shoqates se Sporteve të Ujit.

Artikulli paraprakSHERR MES PRONARËVE DHE KLIENTËVE, PLAGOSEN DY SHTETAS
Artikulli tjetërVOLTANA ADEMI PREZANTON PROJEKT PROGRAMIN PËR ARTIN FIGURATIV