Ceremonia e Topit të Artë ka filluar me zbulimin e formacionit më të mirë të botës.

Dominojnë Barcelona dhe Real Madrid me nga katër lojtarë secili, ndërsa Seria A përfaqësohet nga Paul Pogba, Bundesliga nga Manuel Neuer dhe Ligue 1 nga Thiago Silva. Bie në sy mungesa e një lojtari nga Premier League. Fromacioni i plotë: Neuer, Marcelo, Ramos, Thiago Silva, Dani Alves; Iniesta, Modric, Pogba, Neymar, Messi, C. Ronaldo.

Artikulli paraprakEVENTI “FIFA BALLON D’OR”
Artikulli tjetërLIONEL MESSI FITON “TOPIN E ARTE”