Për tre ditë me rradhë në plazhin e Velipojës amatorë por edhe sportistë profesionist janë bërë pjesë e aktivitetit të përvitshëm sportiv të organizuar nga Bashkia Shkodër, “Volej-Poja Beach Trophy”. Fundjava ka sjellë edhe mbylljen e aktivitetit i cili këtë vit ka pasur një interesim masiv dhe pjesëmarrje të gjërë të djemve dhe vajzave në këtë aktivitet.

Antonio Shabani specialist i sportit në drejtorinë e kulturës arsimit rinisë dhe sportit në Bashkin Shkodër në lidhje me organizimin e këtij viti të katërt shprehet se pjesëmarrja ka qënë edhe nga Kosova jo vetëm nga Shqipëria.

Fituesit në këtë edicion të katërt janë Xhudiena Kurti dhe Adelajda Prenga për fermat ndërsa Adri Arapi dhe Osman Qepa për meshkujt. Në fund është zhvilluar edhe ceremonia e dorëzimit të çmimeve për fituesit për meshkuj dhe femra ku në total janë zhvilluar rreth 40 ndeshje.

Artikulli paraprakMIQËSORJA E FEMRAVE, VLLAZNIA- MITROVICA 3-1
Artikulli tjetërARRESTOHET N/KRYETARI I BASHKISË SË FIERIT PËR FAVORIZIM TË EVAZIONIT FISKAL, POLICIA BËN BILANCIN E AKSIONIT