Urimeve me rastin e festës së Fiter Baramit u është bashkuar edhe kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi. Përmes një postimi në faqen e saj zyrtare në rrejtin social Facebook, Ademi uron të gjithë besimtarët myslimanë për shëndet, paqe dhe mbarësi.

Urimi i plotë i krybashkiakes Ademi: GËZUAR FITËR BAJRAMIN! Pas një muaji sakrifice, përkushtimi e adhurimi, për besimtarët muslimanë vjen festa e Fitër Bajramit, festë e vlerave të larta humane, vëllazërisë, sinqeritetit, mirësisë, dijes, shpresës e dashurisë për Zotin dhe njëri-tjetrin. Të dashur besimtarë myslimanë, Qofshin familjet tuaja fole e këtyre vlerave, burim i qetësisë dhe i mbarësisë! Ju uroj shëndet, paqe dhe mbarësi! Mbizotëroftë mirëkuptimi e dashamirësia! Gëzuar! Përzemërshit

/ Star Plus TV /

Artikulli paraprakAKSIDENT NË SHKODËR, PËRPLASEN DY MJETE
Artikulli tjetërITALI, SEKUESTROHEN 25 KG KOKAINË, NË PRANGA 5 SHQIPTARË