QË HETUESIT KANË GJETUR NË APARTAMENTIN E LUBITZ ILAÇE ANTIDEPRESIVE. “Hape atë derë të mallkuar” këto kanë qenë fjalët e fundit të pilotit të parë të avionit Germanwings drejtuar pilotit të dytë të tij Andreas Lubitz pak përpara përplasjes së avionit.

Informacioni i dalë nga kutia e zezë është publikuar në të përditshmet gjermane, ndërkohë që hetuesit kanë gjetur në apartamentin e Lubitz ilaçe antidepresive.   Ky i fundit sipas të dhënave të deritanishme vuante nga një sëmundje e rëndë psikosomatike, dhe mbi këtë policia ka marrë në cilësinë e provës barnat që Lubitz mbante në shtëpinë e tij. Po e njëjta e përditshme gjermane shton për Andreas Lubitz se e fejuara e tij mund të ishte shtatzënë.

Artikulli paraprakKËSHILLI I IMUNITETIT MBLIDHET SËRISH PËR MARK FRROKUN
Artikulli tjetërPËRGJAKET DITA E ZGJEDHJEVE NË NIGERI