Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa gjithmonë e ka treguar se është krenare për vendin e saj dhe e ka prezantuar vendin e saj me dinjitet.

Së fundmi, Dua ka shpërndarë thirrjen e drejtuar nga kryeministri Edi Rama gjatë ditës së djeshme në Asamblenë e Këshillit të Evropës për rrëzimin e rezolutës së Dick Martyt, i cili e ka quajtur ‘fake neës’, për krimet e pretenduara se janë kryer nga drejtuesit e UCK-së gjatë luftës në Kosovë.

“Më lër të lirë, liberalizimi i vizave”, ka shkruar Dua krahas postimit të saj”, shkruan Dua krah një fragmentinga fjalimi të Kreyminsitrit Edi Rama.