Duket se takimi mes Ramës me opozitën parlamentare ka filluar jo me seriozitet por me batuta, teksa shihet nga fotot e sigurara që Murrizi, Hajdari, Musai dhe Stojku janë të qeshur para kryeministrit.

Nga ana tjetër duket se kryeministri shoqërohet vetëm nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla teksa nga opozita parlamentare janë 4 përfaqësuese, 3 të grupeve parlamentare, de Rudina Hajdari e Këshillit Politik.

This slideshow requires JavaScript.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri 1234PreviousNext
Dy kërkesa ka të qarta opozita parlamentare, listat e hapura dhe eleminimi i koalicioneve zgjedhore ndërkohë Rama do të tentojë të bindë për votat opozitën parlamentare në këtë takim të dytë, për të votuar marrëveshjen e arritur me konsensus në Këshillin Politik.