Prej orës 19:00 para Ministrisë së Brendshme ka nisur protesta për tragjedinë e ndodhur në plazhin e Potamit, ku humbi jetën tragjikisht 7-vjeçarja Jonada Avdia si pasojë e përplasjes nga gomonia, e drejtuar nga komisari Arjan Tase.

Tre vogëlushë me pankarta, me mbishkrime prekëse në duart e tyre janë shfaqur mes protestuesve.

“Jonada zemër, pse nuk kthehesh me ne në Angli”, lexohet në një nga pankartat.

Ndërkohë në një tjetër pankartë shkruhet: “Nuk do të kthehemi as ne, pa drejtësi për ty”.

Artikulli paraprak“INDIFERENCË SOT DO TË THOTË FATKEQËSI NESËR”, PARTIA E LIRISË THIRRJE: MASIVISHT NË PËRKRAHJEN E PROTESTËS PËR T’I TREGUAR QEVERISË SE POPULLI SHQIPTAR ËSHTË ZOT I FATEVE TË VETA!
Artikulli tjetërBERISHA NGA PROTESTA: KËRKESA E QYTETARËVE PËR DORËHEQJEN E NJË MINISTRI ËSHTË TËRËSISHT POLITIKE, KA PËRGJEGJËSI LIGJORE DHE MORALE, POR…