Momente të frikshme kanë përjetuar mëngjesin e sotëm nxënësit e shkollës fillore 149 në Petralonë të Greqisë, ku copa suvaje kanë rënë mbi disa prej fëmijëve. Për pasojë tre prej nxënësve u lënduan.

Ngjarja ka ndodhur në shkollën fillore 149 të Petralonës, gjatë pushimit.

Mediat greke shkruajnë se një copë e madhe suva ra nga tavani dhe goditi nxënësit e klasës së pestë dhe të gjashtë poshtë.

Artikulli paraprakCOVID-19 – BE MIRATON VAKSINËN “MODERNA” PËR NËNVARIANTIN OMICRON XBB.1.5
Artikulli tjetërBALLA TAKIM ME HOMOLOGUN SPANJOLL, GRANDE-MARLASKA