Janë me dhjetra Godina e shkolla te cilat kane mbetur ne meshire te fatit .

Nje pjese e tyre jane boshatisur duke mos kryer me funksionin e meparshem , pasi disa prej tyre me pare sherbenin per mesimdhenien e ciklit parashkollor ne shum fshatra te M.Madhe. Zvoglimi i numerit te femijeve ka bere qe shum prej ketyre shkollave te mbydhen , para pak ditesh kemi pasqyruar gjendjen e shkolles fillore ne Kçarin e Poshtem, nderkohe qe sot ishim ne fshatin Kalldrun , ne kete godine pa dyer dhe dritare kane mbetur vetem nje numer i vogel i femijeve , per kete situate eshte shprehur edukatorja e ketij kopshti.

Artikulli paraprakMALËSI E MADHE, VOTOHET NORMALISHT PËR DELEGATËT E PS
Artikulli tjetërBASKET MESHKUJ, VLLAZNISË I HUMB BESIMI, MUNDET NGA KAMZA