KALAMISHI: TË HAPUR PËR ÇDO HETIM, TI DREJTOHEN PROKURORISË. Skuadra e Vllaznisë ka reaguar kundrejt akuzave të ngritura se ndeshjen Vllaznia-Kukwsi wshtw e trukuar.

Ka qenë pikërisht administratori i klubit Neritan Kalamishi në një pronocnim të tij për media, i cili ka bërë publik qëndrimin e klubit shkodranë. Ky vendim ka ardhur pas një diskutimit të gjatë me të gjithë anëtarët e bordit drejtues të ekipit. Vllaznia ka humbur me rezultatin 1-2 ndaj Kukësit, ndërsa u tha për një trukim. Madje dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka ngritur një hipotezë të tillë. Tashmë pas deklaratës së Vllaznia është e hapur për hetime, mbetet për t’u parë si do të shkojnë ngjarjet dhe a do të ketë diçka të vërtetë për sfidën ndaj kuksianëve.

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/Pzl4HEm7nrA” frameborder=”0″ allowfullscreen ]