Në fund të mbrëmjes gala për më të mirët e vitit, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka i dha çmimin “Nderi i Kombit në Futboll” skuadrës kombëtare të drejtuar nga Silvinho. Kuqezinjtë arritën për herë të dytë të kualifikohen në një Europian, duke dalë si të parët e grupit kualifikues dhe duke lënë mbrapa kombëtare me emër si Polonia dhe Ccekia.

Në skenë zbritën të gjithë lojtarët, duke mos harruar edhe stafin e Përfaqësesues. Një moment i veccantë ky, i cili u duartrokit nga të pranishmit.

Artikulli paraprakRAMA DHE BEGAJ NË MBRËMJEN GALA TË FSHF-SË I DORËZOJNË SYLVINHO-S SHTETËSINË SHQIPTARE
Artikulli tjetërMIRATIMI I KËRKESËS PËR ASHPËRSIMIN E MASAVE, REAGON BERISHA