POLICIA NDJEK NË GJENDJE TË LIRË 5 PERSONA PËR LOJRA FATI.Policia e Shkodrës gjkatë ditës së henes ka proceduar penalisht 5 persona si pronarë të disa pika bastesh dhe lojërash fati, gjithashtu ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale printera, kompjutera, televizorë dhe disa pajisje të tjera lojëra fati të cilat nuk ishin leje të organeve kompetente.Konkretisht policia e Shkodrës ka sekuestruar e proceduar penalisht në gjendje të lirë rastet e mëposhtme në lagjen Vasil Shanto Shkodër janë gjetur dhe sekustruar në cilësinë e proves materiale një printer dhe një njësi qendrore të cilat shërbenin për të vendosur baste sportive pa leje të organeve kompetente. 

Në fshatin Dajç, Shkodër, janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e proves materiale  tre televizor të Markes Grunding, një printer dhe nje njësi qendrore të cilat shërbenin për të vendosur baste sportive pa leje të organeve kompetente.Në lagjen “Skënderbeg Shkodër, pasi sherbimet e policisë gjatë kontrollit në lagjen Skënderbeg, kanë konstatuar se në lokalin Bar-Kafe, në pronësi të këtij shtetasi organizoheshin lojra fati pa leje. U sekuestruan një televizor i markës Samsung, një njësi qëndrore markë HP, një monitor 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/HANSa9iFJXk?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakRAMA: MERKEL NA IKURAJON DREJT EVROPËS
Artikulli tjetërPISTORIUS, DËNOHET ME 5 VITE BURG