Një furgon mallrash përplasi për vdekje pasditen e sotme një 65- vjeçare endacake nga Puka.

Këmbësorja S.B, ishte duke kaluar rrugën kur u përplas nga furgoni tip Benz me targa AA 861 VT me drejtues I.M, 21 vjeç.
Ndërkohë shoferi është shoqëruar në komisariatin e Policisë të Fushë- Krujës.

Njoftimi i Policisë
“Krujë/Informacion Paraprak
Në aksin rrugor Fushë Krujë-Thumanë, mjeti tip fugon, me drejtues shtetasin I.M., 21 vjeç,ka aksidentuar këmbësoren, shtetasen S.B., 65 vjeçe, e cila ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.
Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Polici për veprime të mëtejshme.”