Fushe Arrezi vuan izolimin gjate stines dimerore si pasoje e rreshjeve te bores. Kryetari i kesaj bashkie Fran Tuci tha se aktualisht jane me dhjetra segmente te bllokuara ne kete bashki ndersa ka ura te demtuara dhe shkolla me problematika te renda .

I pyetur lidhur me fondet dhe vemendjen per ketë bashki , ai tha se Fushe-Arrezi nuk ka mjete dhe ka zero fonde

Kujtojme se gjate mbledhjes se keshillit te qarkut Shkoder, Tuci tha se ne fushe arrez vdesin njerez dhe funeralet behen me veshtiresi pasi thuajse cdo aks eshtë i bllokuar.

Artikulli paraprakDREJT SHQIPËRISË TRUPI I FLORENC BEQIRAJ
Artikulli tjetërTAKSA E NDRIÇIMIT, KA EDHE ZËRA KUNDËR