Fillimisht menduan se nëse arrin një milionë shikime në YouTube do të jetë sukses, por arriti të thyejë rekordin si videoja më e shikuar duke kaluar shifrën e 800 mijë shikimeve.

Por tani, shifra e shikimit të videoklipit të popullarizuar të Psy, “Gangnam Style”, ka arritur në 2,152,320,758.
Kjo ka detyruar YouTube të zbulojë se ka plotësuar numërin e shikimeve pasi videoja në fjalë kaloi limitin prej 32-bit, që ishte vendosur me supozimin se asnjë video nuk mund të shikohet më shumë se 2.1 miliardë herë.
Aktualisht nëse shkoni në YouTube dhe afroni mausin te shifra e rekordit, ajo është në formën e një animacioni.

Artikulli paraprakNgjyra e zeze protagoniste në thonj
Artikulli tjetërViti 2014, është viti më i nxehtë në 130 vitet e fundit