Procesi I votimit per garen per Frpd ne rang kombetar ka nje emer per Shkodren. Pas numerimit te fleteve te votimit ne Shkoder eshte shpallur fitues Belind Këllici.

Nje process I cili zgjati per 4 ore, se paku per numerimin e fleteve te votimit, nga te cilet sipas te dhenenave prane komisionit behet me dije se ne proces moren pjese 1320 votues nga te cilet 11 flete votimi dolen te pavlefshme. Kandidatitja Oriela Nebijaj, mori vetem 88 vota, kandidati Ervin Salijani, 327 vota, nderkohe qe kandidati Belind Kellici ne Shkoder ka marre 894 vota, duke permbysur edhe garen ne rang kobmetar. Nderkohe qe tashme mbetet per tu pare sfida mes dy rivaleve kryesore ne qytetet e tjera, dhe a do te vijoje te ruhet kjo diference edhe ne qytetet e tjera. Megjithate 8 Dhjetori duekt se do te percaktoje gjithcka ku do te mbyllet edhe procesi i zgjedhjeve per garen e FRPD ne vend.

Artikulli paraprakLORENC LUKA NUK PËRJASHTON KANDIDIMIN PËR DEPUTET
Artikulli tjetërRESHJET E SHIUT MBUSHIN RRUGICAT NË LAGJEN “MARK LULA”