Është zbuluar tashmë emri i kandidatit të Partisë Socialiste për Presidentin e ri.

Kryeministri Edi Rama njoftoi se emri i kandidati është Bajram Begaj, shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, ndërsa nesër pritet të votohet në Kuvend.

Por deputetë mbështetës të kreut të Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeajt, kanë dalë kundër. Mësohet se deputetë mbështetës të Alibejat kanë bërë me dije se nuk do të marrin pjesë në këtë proces.

Artikulli paraprakLAJM I FUNDIT/ U PËRZGJODH NGA PS-JA PËR PRESIDENT, BAJRAM BEGA PRANON PROPOZIMIN
Artikulli tjetërURA KRYESON DHE ULQININ- DRITANIZACIJA NË VEPRIM