Vllaznia është eleminuar në takimin ndaj Tiranës për në Kupën e Shqipërisë edhe pse takimi është mbyllur 1-0 në favor të Vllaznisë.

Pas përfundimi të këtij takimi trainer Ernest Gjoka u shpreh se ekipi bëri më të mirën e mundshme në fushë por i pyetur nëse e ndjente vetën të dështuar ai shprehet. Për pak kohë do të mbyllet sezoni e kështu i gjithë fokusi do të jetë në merkaton e janarit trainer Gjoka shprehet se neës sdo të ketë mbështetjen e duhur atëherë do ta rishikojë pozicionin e tij.

Në fundjavë Vllaznia do të ndeshet më Kamzën ku numri një i pankinës kuqeblu shprehet se ekipi ka shumë dëmtimë sin ë repartin e mbrojtjes dhe të sulmit e kjo përbën jo pak problem për ekipin kuqeblu. Vllanzia të shtunën do të presë sërish në Shkodër ekipin e Kamzës takim ky që do të zhvillohet në orën 13 ku ekipi shkodranë si fokus do të ketë arritjen e rezultateve pozitive pasi edhe renditja e tyre në tabvelën e klasifikimit nuk është e favorshme për shkodranët.