SEANCA MARATONË E GJYKATËS SË SHKODRËS, DREJTUES TE PD NË MBËSHTETJE TË TË ARRESTUARVE. Gjykata e Shkodres, e ka cilesuar sit e ligjshem arrestimin e dy ish zyrtareve te larte te Aluiznit ne Shkoder. Ne oren 10-te te mengjesit te se dieles, ne gjykaten e shkodres kane mberritur dy te akuzuar it per shperdorim dy\etyre nderkohe qe partia demokratike e shkodres, ka qene e gjitha ne mbeshtetje te te arrestuarve.

Drejtues te PD-se, Deputete te Qarkut te Shkodres, anetare dhe simpatizante te kesaj force politike, kane qendruar per ore te tera, para ambjenteve te gjykates se shkodres, ne shenje mbeshtyetje por edhe kundershtimi ndaj arrestimit ted y ish zyrtareve te Aluiznit, Besnik Kastrati dhe Rudi Beci. Pas vendimit, kane qene familjaretr e ish drejtorit te Aluiznit, Besnik Kastrati te cilet kane akuzuar gjykaten, por edhe kane deklaruar se ne Shqiperi po rikthehett diktatura.

Besnik Kastrati, dhe Rudi Beci u arrestuan nga Policia e Shkodres mbremjen e 2 TEtorit, nen akuzen e shperdorimit te detyres per legalizimin e dy objekteve njerit ne Shkoder dhe tjetrit ne Mjede 

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/V3iZ5ebYxtM?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprak6 TETOR, ÇMIMET NOBEL
Artikulli tjetërMIQËSORE NË KUJTIM TË ZAMIR SHPUZËS