Policia greke ka goditur një grup që trafikonte drogë në zona të ndryshme të Athinës. Grupi përbëhej nga grekë, shqiptarë dhe rumunë.

Ndërsa në pranga u vunë 5 persona nga Greqia, 5 shqiptarë mes të cilëve edhe kreu i grupit dhe një shtetas rumun. Në cilësinë e provës materiale, policia i sekuestroi 1.5 kg kokainë, 5.7 kg kanabis dhe 25.855 euro