NJË PERSON ËSHTË GODITUR ME SENDE TË FORTA NË QYTETIN E SHKODRËS. NGJARJA ËSHTË SHËNUAR RRETH ORËS 16.55, NË LAGJËN « NAIM GJYLBEGU », KU NJË PERSON ENDE I PA IDENTIFIKUAR KA GODITUR ME MJETE TË FORTA SHTETASIN, Z.XH., 56 VJEÇ, ME BANIM NË SHKODËR.

KY SHTETAS ËSHTË DËRGUAR MENJËHERË NË SPITALIN RAJONAL TË SHKODRËS DHE I NDODHET NË GJENDJE TË RËNDË PËR JETËN. MËSOHET SE NGJARJA KA NDODHUR NË OBORRIN E PALLATIT TË DËMTUARIT. POLICIA E CILA KA MBËRRITUR MENJËHERË NË VENDNGJARJE PO PUNOHET PËR SQARIMIN E RRETHANAVE TË SAJ SI DHE PËR IDENTIFIKIMIN DHE KAPJEN E AUTORIT.

Artikulli paraprakSULME RACISTE NDAJ TIFOZËVE SHQIPTARË NË MAQEDONI
Artikulli tjetërASGJESOHEN 3215 RRËNJË BIMË NARKOTIKE