Cristiano Ronaldo ka hyrë si rekordmen botëror në librin ”Guiness”. Sukeset e portugezit s’kanë të ndalur pasi tashmë është dhe në librin e artë të botës.

Në sfidën Portugali-Irlandë, Ronaldo shënoi dy gola për të hyrë në historinë e futbollist si futbollisti me më shumë gola ndërkombëtarë në gjithë historinë.

111 gola ka shënuar Ronaldo duke thyer rekordin e Ali Daei me 110 gola.

Ndërkohë sulmuesi duket se nuk ndalet teksa thekson se sfida e tij është t’i çojë numrat edhe më lart.

STATUSI NGA CRISTIANO RONALDO

E verifikuar

Faleminderit për rekordet botërore të Guiness. Gjithmonë mirë të njihesh si thyerës i rekordeve botërore. Le të vazhdojmë të përpiqemi t’i vendosim numrat edhe më të larta!