Shkodër, grabitet dhe dhunohet shpërndarësi i picave, i marrin të gjitha lekët

Një shpërndarës i picave në qytetin e Shkodrës është grabitur nga disa persona të paidentifikuar. Autorët i kanë marrë rreth 200-300 mijë Lekë të vjetra shpërndarësit të picave, i cili u dhunua me sende të forta. Ngjarja ka ndodhur tek ura e Bardhajve, teksa ishte duke shpërndarë picat me motor. Policia ka nisur hetimet për të identifikuar dhe arrestuar autorët e ngjarjes.Grabitesit thuhet se kane marre dhe motorcikleten me te cilen levizte shperndsresi i picave.Sipas policise e cila po ben krehjen e zones per te bere te mundur identifikimin e kapjen e autoreve, shperndaresi i picave me iniciale E.J ka deklaruar se ka qene duke shperndsre pica kur dy persona i kane prere rrugen dhe i kane marre mororcikleten, celularin,portofolin dhe nje hume parash qe kishte e vehte.